O NÁS

Vše, co jste chtěli vědět, najdete přesně zde.

Jan Nedvěd ml.

KYTARA I ZPĚV

Jan Nedvěd mladší narozen 1972, jeden z 5 dětí Jana Nedvěda staršího.

Ve 14 letech založení skupiny Pražce, se kterou vyhráli interpretační portu a v roce 1993 zakladatel skupiny Příbuzní, která hrála až do roku 2004. Od roku 1997 doprovázela skupina Příbuzní Františka Nedvěda celé 2 roky a potom v roce 1999 po mrtvici otce Jana Nedvěda staršího, zakladatel skupiny Poklad, která Jana Nedvěda staršího doprovázela až do roku 2004. Poté pokračoval jako zvukař a producent ve studiu. Dlouhodobě se Jan Nedvěd mladší věnoval svému Autoservisu a zaměstnancům – až do roku 2017 a to vše za pomocí manželky Hanky Nedvědové. Nyní vrcholí přípravy nové hudební činnosti a to s novou kapelou a natáčení singlu ve studiu.

Hana Nedvědová

ZPĚV

Narozena v roce 1975 v Lounech. V šesti letech se přestěhovala s rodiči a starší sestrou do Prahy. Vystudovala gymnázium Botičská, od roku 1993 do roku 2004 členka skupiny Příbuzní, od roku 1997 se skupinou Příbuzní koncertovala také s Františkem Nedvědem, následně členka skupiny Poklad – koncertování s Janem Nedvědem st. V roce 2004 ukončení hudební činnosti. V roce 2004 doplnění vzdělání v oblasti účetnictví. Od roku 2005 pracuje jako účetní. V roce 2000 zpívala na sólovém albu Jana Nedvěda ml., v roce 2002 na albu Jana Nedvěda st. Tak jsem to tu miloval a v roce 2013 spolupracovala na albu bratrů Nedvědů Souhvězdí jisker.

Jiří Oršulík

BASKYTARA I ZPĚV

Pocházím z Ostravy, kde také celý život žiji. Jsem hudební samouk, začínal jsem na kytaru a pak jsem přešel na baskytaru, na kterou jsem hrál v kapele GG Pump. Mám za sebou studiovou a pódiovou spolupráci se skupinou Buty, Bandaband, Jankem Ledeckým, Věrou Špinarovou nebo Borisem Urbánkem. Vokálně jsem se podílel na mnoha lokálních projektech např. The Beatles projekt pod vedením Jaromíra Kráčmera. Momentálně jsem členem cover bandu Gusta Vomacka Worcestra, autorské kapely 4F1K a hostuji jako baskytarista ve dvou dalších kapelách. Basy, které používám jsou Acoustic Bass Made By Standa Jurča, 5 strunná Ibanez SDGR polopražec, Fender Squier Vintage Modified Jazz Bass 77. Podle velikosti pódia kombinuju tyto aparáty – Bass combo EBS classic session 120 a Marhall DBS 72410. Rád si poslechnu skupinu Dave Mathews Band.

Jan Oršulík

KYTARA I ZPĚV

Narodil jsem se v Ostravě, kde také momentálně žiji.
Na kytaru jsem se začal učit asi ve svých 12 letech spolu s kamarádem Marošem, se kterým jsme založili naši první kapelu už na základní škole. Během mých studií na střední škole v Praze jsem se stal členem komorního sboru Concordia a také folkové skupiny Pražce, se kterou jsme v roce 1996 vydali CD. Byl jsem členem ostravské skupiny GG Pump a Zrno. Spolupracoval jsem studiově i koncertně se skupinami Buty, Poklad, Příbuzní, Filip M, Bandaband, Jankem Ledeckým, Borisem Urbánkem, orchestrem Jiřího Škorpíka, The Beatles projekt Jaromíra Kráčmera. V současné době jsem členem skupin Gusta Vomacka Worcestra a Tygrasz. Mou velkou radostí je moje malé domácí nahrávací studio. Moje oblíbené kytary, na které hraju jsou Furch S 21 CR (r.v.2000), 12 strunná Ibanez Vintage V302 (r.v.1990) a Jolana Graziella Special 2 (r.v.1970). Rád poslouchám The Beatles.

Dan Oršulík

BICÍ

Jsem nejmladší z bratří Oršulíků. Muziku miluju od svého narození. Vystudoval jsem ZUŠ v Ostravě na housle, pak jsem ale zjistil, že mě  více baví bicí nástroje, kterým se věnuji od svých 14. let. Hraju také i na kytaru a baskytaru. Spolupracoval jsem převážně s ostravskými muzikanty, např. Jindra Holubec a další. V současnosti hraju ve skupině Juraband a Gusta Vomacka Worcestra, kde hraju spolu se svými bratry. Nástroje, které používám jsou bicí DC Drums Premium a Pearl Export, činely Istanbul Xist, cajon Remo. Mým velkým bubenickým vzorem je Carter Beauford ze skupiny Dave Mathews Band, kterou velmi rád poslouchám.